Nie kupuj kota w worku –  sprawdź, jaki akumulator wybrać do samochodu elektrycznego dla dziecka

0
Nie kupuj kota w worku –  sprawdź, jaki akumulator wybrać do samochodu elektrycznego dla dziecka

Samochody elektryczne dla dzieci stają się coraz popularniejsze. Jeśli i Ty podjąłeś decyzję o zakupie tej zabawki, sprawdź, w jaki akumulator jest ona wyposażona. Jest to bardzo ważne dla zapewnienia długiego i bezproblemowego użytkowania pojazdu. Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać właściwy wariant, uwzględniając takie czynniki, jak pojemność, napięcie i czas ładowania. Czytaj więc dalej i poznaj odpowiedź na pytanie, które nurtuje wielu rodziców: jaki akumulator wybrać do samochodu elektrycznego dla dziecka?

Akumulator w samochodzie elektrycznym dla dziecka – dlaczego jest aż tak istotny?

Akumulator to jedna z najważniejszych części w każdym pojeździe elektrycznym. Wszystko dlatego, że to właśnie on jest źródłem energii, która pozwala poruszać się zabawce. Konieczny jest więc dobór modelu o odpowiednich parametrach, co pozwoli zasilić silnik we właściwą moc oraz zapewni długi czas pracy. Zgodnie z tym to właśnie od akumulatora zależy, jak długo dany pojazd będzie mógł poruszać się z pełnym napędem i jak szybko będzie można go naładować. W przypadku zabawki dla dziecka, jaką jest pojazd na akumulator, ma to naprawdę duże znaczenie, gdyż przekłada się na czas zabawy i czerpaną z niej radość.

Jaki akumulator wybrać do samochodu elektrycznego dla dziecka?

Jak już wiesz, wybór akumulatora ma bardzo duże znaczenie. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób wybrać właściwy wariant. Poniżej umieściliśmy cenne wskazówki dotyczące tego, na co w szczególności powinno się zwracać uwagę.

Akumulator żelowy AGM czy litowy?

Wybór pomiędzy akumulatorem żelowym wykonanym w technologii AGM a litowym zależy w dużej mierze od Twoich oczekiwań względem baterii. To właśnie dlatego warto wiedzieć, czym wyróżniają się oba rodzaje.

Akumulatory litowe są znacznie mniejsze i lżejsze niż żelowe. Jednocześnie odznaczają się większą wydajnością, co sprawia, że zapewniają dłuższy czas pracy i szybciej się ładują. Mogą też dostarczać większą moc na jednostkę masy. Niestety mają też pewne wady. Po pierwsze, są zazwyczaj dużo droższe i wymagają stosowania specjalnej ładowarki do akumulatorów litowych. Po drugie, są też bardziej wrażliwe na wysokie oraz niskie temperatury. Nie zaleca się więc pozostawiania ich w środowisku, w którym panują takie warunki, np. w miejscach nasłonecznionych.

To właśnie dlatego w większości przypadków w autach na akumulator dla dzieci spotyka się akumulatory żelowe wykonane w technologii AGM. Są one zdecydowanie trwalsze, gdyż mają zwiększoną odporność na wysoką temperaturę, uderzenia i wibracje. Zapewniają też doskonałe parametry pracy. Akumulatory żelowe są praktycznie bezobsługowe, a przy tym mogą być użytkowane w dowolnej pozycji. Są także szczelne, więc nie trzeba obawiać się o wycieki, co mogłoby stwarzać niebezpieczeństwo dla dziecka. Trzeba jednak przyznać, że są znacznie większe i cięższe.

Napięcie

Napięcie w pojeździe na akumulator dla dzieci może się różnić w zależności od modelu zabawki oraz jej przeznaczenia. Zawiera się ono w granicach od 6 do 24 V, przy czym w większości przypadków napięcie wynosi 12 V. Z wartością 6 V spotkać się można natomiast w małych i tanich autach, 24 V to z kolei domena dużych aut o zwiększonej mocy.

Zgodnie z tym wybór odpowiedniego napięcia zależy od kilku czynników, takich jak wiek dziecka, waga pojazdu czy też rodzaj terenu, na którym będzie się on poruszał. Warto przy tym pamiętać, że im wyższe napięcie, tym większa moc i szybsza prędkość, ale też większe ryzyko niebezpieczeństwa dla dziecka. Dlatego też dobierz ten parametr zgodnie z umiejętnościami dziecka i jego doświadczeniem w prowadzeniu pojazdów.

Istotne jest też to, że nie można zmieniać napięcia. Jeśli więc przymierzasz się do wymiany akumulatora, to musi on być dokładnie taki sam jak wcześniej. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia pojazdu. To dlatego, że wszystkie jego podzespoły dopasowane są pod kątem określonego napięcia.

Pojemność

Istotnym parametrem może być także pojemność akumulatora. Wyraża się ją w amperogodzinach aH. Im jest ona większa, tym dłużej pojazd będzie mógł jeździć na jednym cyklu ładowania. Większa pojemność wiąże się jednak również z większymi wymiarami baterii. Trzeba wziąć to pod uwagę i dopasować ją tak, aby zmieściła się w pojeździe.

Czy teraz wiesz już, jaki akumulator wybrać do samochodu elektrycznego dla dziecka i dlaczego jest to aż tak istotne? W takim razie pora na wybór konkretnego produktu. Duży wybór akumulatorów o różnych parametrach znajdziesz w naszym e-sklepie. Zerknij więc, co dla Ciebie przygotowaliśmy i dobierz produkt pod kątem pojazdu, który użytkuje Twoje dziecko. A może dopiero stoisz przed zakupem auta? W takim razie z pewnością zainteresuje Cię nasza oferta pojazdów na akumulator, w której jest w czym wybierać.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl