Producenci
Dziś Dzień Dziecka! 0
Dziś Dzień Dziecka!

Dzień Dziecka jest wyjątkową datą dla naszych pociech. Jest to czas by wspomnieć raz do roku wyjątkowy dar jakim jest każde dziecko.

Dlaczego właśnie 1 czerwca? I czy rzeczywiście obchodzony jest tego dnia na całym Świecie? W 1925 r. Międzynarodowy Dzień Dziecka został po raz pierwszy ogłoszony w Genewie podczas światowej konferencji dotyczącej opieki nad dziećmi. Od tego czasu jest on obchodzony w większości krajów 1 czerwca. Przybliżamy krótką historią tego Dnia.

czytaj całość »
Gry i zabawki dla dzieci od 2 do 6 lat – II. Dzieci trzyletnie 0
Gry i zabawki dla dzieci od 2 do 6 lat – II. Dzieci trzyletnie

Jednym z powodów, dla których wiek 3 lat jest ważnym etapem jest to, że dzieci zaczynają kontaktować się ze światem w bardziej wyszukany sposób i z większą niezależnością. Już nie tylko ograniczają się do obserwowania połączonego z fascynacją (choć nadal to robią). Teraz również na ten świat chcą oddziaływać.

Gry i zabawy dla dzieci od 3 lat są bez wątpienia podstawowym wsparciem w tym rozwoju. Zabawa jest bardzo ważną czynnością dla dzieci w każdym wieku (także dla dorosłych, nawiasem mówiąc), ale na tym etapie jest również idealnym sposobem na wsparcie ich wzrostu osobowego.

W wieku 3 lat chłopcy i dziewczynki nabywają już siłę w swoich ramionach, a zwłaszcza w nogach, dzięki czemu bezpieczniej odkrywają otaczający ich świat. Często interesują się już zabawkami, takimi jak pociągi, samochody, lalki czy maskotki.

czytaj całość »
Gry i zabawki dla dzieci od 2 do 6 lat – I. Dzieci dwuletnie 0
Gry i zabawki dla dzieci od 2 do 6 lat – I. Dzieci dwuletnie

Rozpoczynamy mały cykl artykułów o dostosowaniu zabaw naszych dzieci do ich wieku. Zajmiemy się okresem od 2 latek do 6 włącznie. Jak dobrze zdajemy sobie sprawę, nasze pociechy nie mogą bawić się tak samo każdego roku w tym pięcioletnim przedziale. Na rozwój sposobu zabawy wpływają kwestie społeczne (które będą zależeć od zwyczajów każdego kraju) i oczywiście wewnętrzna ewolucja samych dzieci.

Gry i zabawki dla dwulatków

Dwuletnie dziecko dopiero zaczyna lepiej postrzegać otaczający go świat i rozróżniać go od swojego ciała. Wychodzi z okresu niemowlęcego, w którym wszystko było związane z ciałem jego i mamy. Gry i zabawki dla 2-latków obejmują kilka ważnych obszarów.

czytaj całość »
Czy późne usypianie dzieci może źle wpływać na zdrowie? 0
Sen dziecka

Późne zasypianie dzieci może zwiększyć ryzyko wystąpienia nadwagi lub otyłości, zgodnie z wynikami ostatniego badania przeprowadzonego w Szwecji z udziałem 107 dzieci w wieku od jednego roku do sześciu lat. W raporcie, który był częścią większego badania nad otyłością, badacze monitorowali wagę, wzrost i obwód pasa dzieci dzięki trackerowi na nadgarstkach i odkryli, że te, które zwykle chodziły do łóżka po godzinie dziewiątej w nocy miało szerszą talię i wyższy wskaźnik masy ciała (BMI).

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl